search

Kategorijas: Ezotērika


Kas ir “Līdzsvars”?

Kā tuvojas brīvdienas, tā viena no domām, kas iešaujas prātā ir atrast savu līdzsvaru. Kā palikt līdzsvarotam brīvdienās, un ko vispār nozīmē šis termins? Vispār, es domāju, ka tas ir virziens, uz kuru mums visiem vajadzētu iet. Taču liekas ka cilvēki mūsdienās ir aizmirsuši, kas ir šis brīnums, ko saucam par līdzsvaru. Termins “līdzsvars” mainās no sabiedrības uz sabiedrību, no gada uz gadu.

Pirms pieciem gadiem es saviem draugiem apgalvoju, ka esmu atradusi līdzsvarotu un sabalansētu pieeju savai veselībai – un šis teikums izraisīja vien dīvainas sejas izteiksmes. Taču, šobrīd, kad ir pagājuši pieci gadi, jēdziens vairs nevienam nešķiet tik dīvains, bet definīcija joprojām ir katra cilvēka interpretācijā. Daži cilvēki uzskata, ka līdzsvars ir fiziskās un garīgās veselības nodrošināšana. Viņi ceļas agrāk no rīta, lai meditētu, uzvilktu skriešanas apavus un dotos svaigā gaisā.

Līdzsvars nozīmē kādam ķermenim ar noteiktu masu un svaru palikt stāvus un stabilā pozā. Tas izklausās interesanti, ja cenšamies ar šo definīciju aprakstīt, piemēram, savu veselības stāvokli. Ņemot vērā, ka mēs dzīvojam ļoti haotiskā pasaulē, kur lielākā daļa faktoru ir ārpus mūsu kontroles. Lai saglabātu patstāvīgi šādu līdzsvara stāvokli dzīvē, mums jāpieliek lielas pūles un slogs, kā arī billigste kviklån. Mēs varam īstenot tik daudz rutīnas, bet tas joprojām nemainīs kontroli pār ārpasaules haosu.

Senās ajūrvēdas mācības līdzsvaru pasniedz kā mijiedarbību ar apkārtējo vidi un iekšējo pasauli. Šāda ajūrvēdas mācība cēlusies vairāk nekā pirms 5 tūkstošiem gadu Indijā. Tā ir zināšanu sistēma, kas līdzsvaro prātu, ķermeni, garu. Tā nosaka, ka visums sastāv no 5 elementiem: gaisa, ūdens, uguns, zemes un kosmosa. No šo elementu kombinācijām ajūrvēdā ir izteiktas 3 došas jeb enerģijas, kas apraksta mūsu fizisko un garīgo valstību – VATA, PITTA un KAPHA. Ajūrvēdas medicīna (lån uden renter) uzskata, ka katram cilvēkam ir individuāls ceļš uz līdzsvaru, un tas ir saistīts ar trim došām. Individuālās došas ir patstāvīgi mainīgas un ietekmē ēšanu, uzvedību un attiecības ar citiem.

Kā tu vari sabalansēt savas došas? Ajūrvēda māca, kā mijiedarbojoties ar apkārtējo vidi, izmantojot dažādas diētas, vingrojumus un sociālos paradumus mēs varam līdzsvarot došu. Katra diena var būt savādākā, ar citādiem notikumiem, un tas ir tāpēc ka katrā no tām ir cita dominējošā doša.

VATA – visbiežāk saistīta ar kosmosa un gaisa elementiem. Cilvēki, kuriem dominē šī doša, ir ātri, jutīgi, vienmēr ceļā un darbībā, vienmēr ar aukstām rokām un kājām. Viņi ir radoši, aktīvi, elastīgi. Kad tie ir ārpus sava līdzsvara, tie ir noraizējušies. VATA līdzsvarošanu var panākt ar: siltiem pārtikas produktiem (zupa, sautējums), kustībām (jogu). Līdzsvaru var panākt ar kumelīšu tēju vai siltu kanēļa dzērienu.

PITTA – satur īpašības, kuras raksturīgas uguns un ūdens elementam. Tās ir ugunīgas personības, ar siltu ķermeņa temperatūru, ar vidēju ķermeņa uzbūvi. Kad iestājies līdzsvars, šie cilvēki ir laipni, draudzīgi, inteliģenti un organizēti. Taču ārpus līdzsvara zonas tie ir stīvi, dusmīgi, augstprātīgi. PITTA līdzsvarot var ar dzesēšanas produktiem, kā gurķiem, augļiem, samazinot uzturā raudzētu un pikantu pārtiku. Šie cilvēki gūst labumu no sporta aktivitātēm. Šiem cilvēkiem ļoti nomierinoša ir piparmētru tēja.

KAPHA – vislabāk atspoguļojas zemes un ūdens elementos. Tie ir mierīgi, ar cietu ārējo apvalku, augstu izturību. Līdzsvaroti, šie cilvēki ir stabili, pacietīgi, visu piedod. Bet esot ārpus līdzsvara zonas, viņi ir miegaini, pašapmierināti un nejūtīgi. Lai līdzsvarotu KAPHA jeb sms lån, nepieciešams silts un pikants uzturs, taču jāizvairās no pārāk taukainiem produktiem. Ari no rīta sporta aktivitātes sniedz labāku pašsajūtu. Viņiem patīk dzert tējas ar ingveru, piparmētru, krustnagliņām, ķimenēm.


Ezotēriskās preces

Tiem, kuri vēlas pievērsties dziļākai meditācijai un tās spēka sniegtajai enerģijai, bieži vien dziednieki un astrologi iesaka iegādāties kādu talismanu, amuletu vai kādu citu preci. To var iegādāties speciālos astrologu veikalos vai pie meistariem, kuri apvelta lietu ar īpašu enerģiju.

Ārstnieciskās un relaksējošās mūzikas

Šāda mūzikas terapija ir papildus enerģijas avots, esot ajūrvēdas masāžās vai aromterapijā. Tās ir lēnas un relaksējošas, tāpēc īpaši ieteicamas vakaros, kad moka bezmiegs. Aukstā, tumšā depresīvā rudens vakarā, garastāvokļa uzlabošanai palīdzēs šāda veida mūzika un meditācija. Ir pierādīts, ka ūdens skaņas klausoties, cilvēks atslābst un sāpes pamazām atiet. Astrologi iesaka klausīties ūdens skaņās tieši Mežāža zīmē dzimušajiem cilvēkiem. Ne tikai astrologi, bet arī zinātnieki, kas pēta mūzikas iedarbību uz smadzenēm, ir atklājuši, ka enerģija, ko iegūst no skaņas, var pat ārstēt slimības. Zinātnieki vairāk iesaka Bēthovena mūziku un citus klasiķus, taču astrologi cieši paliek pie dabas skaņām, dziednieciskām mantrām un čakru balsīm.

Priekšmeti ar ezotērisko simboliku

Visbiežāk astrologi iesaka mājās vai darbā vienmēr turēt blakus kādu priekšmetu, kas simbolizē ko pozitīvu. Piemēram, ziloņus ar paceltiem snuķiem, laimes kaķus, naudas kokus. Tāpat populāri ir priekšmeti ar horoskopa zīmēm.

Vīraki, ēteriskās eļļas

Dienvidu Arābija ir dzimtene vīrakiem, kurus iegūst no sveķainajiem vīraku kokiem. Labākās kvalitātes un iedarbības vīraki ir gaišā krāsā, jo vīraku koka ziedi ir gaiši balti un gaiši dzelteni.

Līdzīgi vīrakiem ir aromkociņi, taču tie netiek dedzināti. Arī smarža, ko tie izdala, nav tik specifiska kā vīrakam. Cilvēki, kuri ir jutīgi pret pastiprinātām smaržām, labāk izvēlas smaržkociņus. To sastāvā ir līdz pat 50 dažādām sastāvdaļām, piemēram, ziedputekšņi, garšaugi, sveķi, rieksti un citi. Tie ir dabīgs roku darbs, kas piešķir vēl augstāku kvalitāti. Zemākās kvalitātes aromkociņos izmanto ķīmiskas sastāvdaļās, bet tas ir pretskatā ar dažām ārstniecības tehnikām, kā, piemēram, ajūrvēdas, kur ēterim ir jābūt dabīgam. Šādā dabīgo smaržu mākonī ir vieglāk aizmigt un relaksēties.

Aromātiskās eļļas ir roku darbs un gatavotas no dabīgām komponentēm. Tās pamatā tiek izmantotas dziednieciskos nolūkos, taču arī daudzu relaksējošu masāžu vai vannu peldēs pamatā lieto aromātiskās eļļas.

Minerālakmeņi, talismani

Pati svarīgākā minerālu ieguves vieta tiek uzskatīta Madagaskara. Astrologi palīdz klientam izvēlēties attiecīgo minerālakmeni. Tie var būt visdažādākie: jašma, nefrīts, šungits, pirīts un vēl daudz citi. Speciālists izvēlās minerālu attiecīgi klienta vēlmēm un vajadzībām. Tiem ir dažādas formas, izmēri un krāsas, un katram ir sava nozīme. Vienam cilvēkam var būt noderīgi pat desmit šādi minerāli. To iedarbība var būt visdažādākā, piemēram, prāta spēju raisīšanai, biznesa izaugsmei, mīlestības piesaistīšanai, dziednieciskos nolūkos. Ar dziednieciskiem minerāliem darbojas speciālisti, sildot un liekot uz problēmu zonām un masāžu procedūrās.

Ezotēriskā literatūra

Svarīgi ir ne tikai pieturēties pie kāda talismana vai vīraka dedzināšanas, bet arī patstāvīgi izglītoties. Plašs informācijas klāsts ir pieejams gan drukātā veidā, gan internetā. Svarīgi ir izprast, kāpēc konkrētais minerāls un talismans jums ir iedalīts, un kā tas palīdzēs turpmākā dzīvē. Tiem, kuri strādā ar mundru terapiju (žestu valoda, visbiežāk roku kustības), lietderīgi mājās iegādāties grāmatu, kur redzami vingrinājumu izpildījumi un apraksti, kā tas uzlabo jūsu veselību. Vingrinājumi ir daudz un dažādi, tāpēc tos visus ir grūti atcerēties.


close

Hi, guest!

settings

menu