search

Kā kļūt par astronomu?


Vai tev aizraujas elpa, paskatoties tumšā naktī uz zvaigžņotajām debesīm? Vai tu vēlies izprast to mirdzēšanu, zvaigžņu krišanu, Mēness aptumšošanos? Vai tu atšķir kur atrodas Lielie Greizie Rati, Mazais Lācis un citi paši vieglāk saskatāmie zvaigznāji? Ja atbilde ir pārliecinošs “JĀ!”, tad tu esi uz pareizā ceļa, lai sāktu profesionāli pievērsties astronomijai kā zinātnei.

Tikai skatoties debesīs tu neiegūsi teorētiskos pamatojumus visiem objektiem. Sākotnēji tev ir jāiegūst zināšanas, lasot grāmatas, žurnālus un publikācijas. Dodies uz tuvāko bibliotēku pēc sev interesējošiem materiāliem un sāc studēt. Sāc ar iesācēju grāmatām, un, kad esi izpratis pamatlietas, pārej pie sarežģītākiem procesiem Visumā un Kosmosā.

Kad esi ieguvis kaut nedaudz teorijas zināšanas, laiks doties praktiskos pētījumos. Paskaties, vai tev tuvumā nav planetārijs vai observatorija. Šajās iestādēs ir milzīgi, dārgi un jaudīgi teleskopi, kur varēsi vērot zvaigznājus un iegūt informatīvu materiālu no tur strādājošiem zinātniekiem. Izpēti visus debesu ķermeņus, ko pirms tam vēroji tikai grāmatu ilustrācijās. Nenokavē zvaigžņu pētīšanas pasākumus, ko ik pa laikam organizē astronomijas aktīvisti, sadarbojoties ar observatorijām. Gadiem ejot, debesu ķermeņi pārvietojas, tāpēc ik pa laikam tu vari redzēt dīvainas parādības. Observatorijās, izmantojot projektorus, tiek parādīti zvaigznāji visām interesentu grupām. Tas ir veids, kā uzzināt visus tavus sakrājušos jautājumus un satikt cilvēkus ar līdzīgām interesēm.

Iegādājies zvaigžņu kartes, lai izprastu to novietojumu Visumā. Tu varēsi vieglāk atrast debesīs zvaigznājus, ja zināsi, kur apmēram tie atrodas attiecībā pret citām zvaigznēm. Ja nevari atļauties zvaigžņu kartes, iesākumā pietiks ar attēliem, ko var iegūt no interneta.

Lai pētītu zvaigznes, centies atrast piemērotu vietu. Tai ir jābūt prom no pilsētvides, kas atstaro gaismas kūļus un neļauj saskatīt zvaigznes. Gaisma ir sava veida atmosfēras piesārņojums, tāpēc debesis nav skaidri redzamas. Meklē šādu novērošanas vietu ārpus pilsētas, pēc iespējas augstākā vietā (skatu tornis, kalnu mājiņa). Ja vēl neesi sakrājis naudu dārgam teleskopam, pēti zvaigznes ar acīm. Nogulies lauka vidū un iegūsti plašu spektru ar novērojuma objektiem. Tu uzreiz pamanīsi atšķirību starp redzes loku, kas paveras, ja stāvi kājās vai guli zemē. Atrodi Polārzvaigzni, un izpēti visus zvaigznājus, kas ir noteiktā secībā viens aiz otra.

Iegādājies teleskopu, lai pilnveidotu savas apmācības. Ir dažāda veida teleskopi, kas atšķiras ar mērķiem, funkcijām un ir dažādās cenu amplitūdās. Skaties tādu teleskopu, ar ko iegūsi pēc iespējas lielāku pietuvinājumu un ar maksimāli labāko optisko kvalitāti.

Atrodi astronomijas domubiedrus un pievienojies bariņam. Amatieru astronomijas pulciņi ir ļoti populāri gan skolās, gan pašvaldībās. Šādi pulciņi sniegs lielāku pieredzi un iespēju mācīties no citiem līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Biedri kļūs par taviem draugiem, ar ko kopā pētīt zvaigznes. Kad esi daudz zinošāks kā amatieris, meklē iespējas pievienoties lielākajām astronomijas pētnieku organizācijām. Tas tev sniegs iespēju sazināties ar citiem astrologiem, piedalīties un veidot zinātniskas programmas, kuras ietvaros tiek popularizēta mācība par zvaigznēm. Kad esi daudz ko iemācījies, nebaidies ar savām zināšanām dalīties. Sadarbojies ar astronomijas žurnāliem, veidojot savas rubrikas. Apraksti jaunākos atklājumus, zvaigžņu stāvokli un pārmaiņas, kas notiek. Veidojot šādas tēmas, tu esi spiests sadarboties ar citiem savas sfēras ekspertiem, tādējādi papildus uzzinot daudz noderīgas lietas. Veic savus zinātniskos pētījumus, par kuriem vari veidot publikācijas.

Galu galā – izbaudi savu hobiju un nodarbošanos. Paver skatu augšā un izbaudi zvaigžņotas debesis.

close

Hi, guest!

settings

menu