search

Planētu nozīme astroloģijā


Astroloģijas viena no būtiskākajām iezīmēm ir raksturojošas planētas. Nav teikts, ka dēļ planētām kaut kas ir radies, taču novērojot ilglaicīgā laika posmā – viss notiek sinhroni, tai skaitā planētu kustība. Kustība notiek visumā starp zvaigznēm, planētām, orbītām un Zemi. Apzinoties sinhrono planētu kustību, var norādīt uz lietām, kuras ir vienotas. Ērtības labad, astrologi izmanto frāzes, piemēram, “Veneras ietekmē tev patīk …” vai “Marss ietekmē tevi uz …” Ņemiet vērā, ka šīs frāzes patiešām ir tikai ērtības labad, jo astrologi zina, ka planētas nevar piespiest mūs darīt jebko. Tas ir tāpat, kā tu zini, ka piecos tev beidzas darbs, un paskatoties pulkstenī, kad nosit pieci, tu piecelies un ej prom. Bet tas nenozīmē, ka pulkstenis tevi ir piespiedis doties mājās. Galu galā tu pats esi lēmējs, vai doties no darba prom tieši piecos.

Kā redzēts daudzos astroloģijas paziņojumos, arī Saule un Mēness tiek iekļauts kā planētas. Arī šī ir astrologu izdarīta ērtība. Astroloģijā ir desmit planētas: Saule, Mēness, Merkūrs, Venēra, Marss, Jupiters, Saturns, Urāns, Neptūns un Plutons. No mūsu ģeocentriskā stāvokļa, Zeme nav iekļauta astroloģijas planētu sarakstā. 18 gadsimtā gan tika izmantotas tikai septiņas galvenās astroloģiskās planētas – tās, kuras varēja redzēt ar īpaši neapbruņotu aci. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc tieši skaitlis septiņi bija simbolisks dievību kultos un senās tradīcijās. Tika nosaukti septiņi grieķu dievi, tieši nedēļa tika iedalīta septiņās vienībās jeb dienās.

Pēdējo planētu atklāšana ir nozīmīga dažādos revolucionāros pārmaiņu laikos pasaulē. Piemēram, zīmīgi, ka ar Urāna atklāšanu notika lielas rūpniecības un elektroenerģijas atklāšanas, bet 1930. gadā Plutona ietekmē tiek raksturots finanšu sabrukums un pastiprināta interese par pasaules kundzību. Plutona pazemināšana no planētas par pundurplanētu nemaina faktu, ka tā ir debess ķermenis un piedalās nepārtrauktā enerģijas plūsmā mūsu planētā. Tādēļ, Plutons vēl joprojām ir iekļauts astroloģisko planētu vidū.

Katra planēta simbolizē citu dzīves komponentu, cita veida enerģiju. Psiholoģiskā ziņā mēs to varētu dēvēt par “vajadzībām” un “dzinuļiem”.

1. Saule – “Es esmu”. Saule pārstāv tavu ego, iekšējo pasauli, tavu būtību, gribu.
2. Mēness – “Es jūtu”. Mēness ir tikpat svarīgs kā Saule. Tas raksturo tavu emocionālo dabu un instinktīvās reakcijas, pamatojoties uz iepriekšējo pieredzi un zemapziņu.
3. Merkūrs – “Es domāju”. Šī ir izlūkošanas un komunikācijas valoda. Tā regulē mūsu racionālās un intelektuālās spējas, uztveri, atmiņu, runas veidu un rakstīšanas stilu.
4. Venēra – “Es mīlu”. Tā ir mīlestības, prieka un skaistuma planēta. Tā ietver spējas piesaistīt uzmanību un novērtēt pasaules lietas, izteikt simpātijas un baudīt skaistumu.
5. Marss – “Es rīkojos”. Venēra pārstāv sievietes, tad tieši pretēji – Marss pārstāv vīriešus. Tas atbild arī par konfliktiem, agresiju, fizisko enerģiju, dzimumtieksmi.
6. Jupiters – “Es augu”. Jupiters ir veiksmes, optimisma un augstprātības planēta. Tas nes prieku tavā dzīvē. Psiholoģiski tas ietekmē jēgu un patiesību, piemēram, reliģijā, likumā, izglītībā, fizikā.
7. Saturns – “Es sasniedzu”. Astrologi no pagātnes uzskata Saturnu par “ļauno” planētu, kas norāda uz ļaunumu, nožēlojamu nelaimi un postu. Kad Venēra vēlas mīlestību, Saturns to noliedz, kad Jupiters sola laimi, Saturns aizkavē to. Taču, ne vienmēr Saturns ir negatīvā nozīmē. Planēta ir saistīta ar ierobežojumiem, robežām, drošību, realitāti.
8. Urāns – “Es attīstos”. Urānam ir neizsakāma vēlme apzināties savu patieso iekšējo individualitāti (par ko atbild Saule). Tas ietver sevī atklāsmes, mirkļus, revolūcija, pārmaiņas, šoks, traucējumi.
9. Neptūns – “Es sapņoju”. Neptūns pārstāv lietas, kuras ir nereālas un iluzoriskas. Planēta uztver iztēli, apjukumu, maldus, ilūzijas, nerealitāti.
10. Plutons – “Es dodu iespēju”. Plutons pārstāv vēlmes, pārveidošanu, varu un lielas bagātības sastāvdaļas (investīcijas, bankas, aizdevumi, parādi). Vara valda pār krasām izmaiņām un sniedz patiesu apvērsumu.

close

Hi, guest!

settings

menu